Fotografi

Fotografi nga artistet me unik nga vendi dhe bota

Kokteil Pranveror me Birrë Xhinxheri dhe Shampanjë

Përbërësit 1/2 lëng portokalli i kuq 1/2 lëng limoni ose lime 3 lugë çaji vodka 8 gjethe të freskëta nenexhik 2 gota birrë e ftohtë xhinxheri 1 gotë shampanjë e ftohtë Udhëzime Fillimisht e nisim me larjen e të gjitha frutave dhe erëzave të...

Hong Kong në Vitin 1950

Fotografitë e përmbledhura më poshtë janë shkrepur, kur një djalë i ri, emri i të cilit ishte Ho Fan, mbërriti në Hong Kong në vitin e largët 1949. Në ato kohëra, tradita ishte më e orientuar në fotografitë që krijoheshin në studio, por Ho Fan prefer...

Kohë e Lirë në Tajlandë

Jiro Bosma është autor i një video-je shumë të bukur të udhëtimit të tij në Tajlandë. "Life of Leisure" tregon një perspektivë të mrekullueshme të këtij udhëtimi dhe qytetet e Bangkok, Kanchanaburi, Chiang Mai, Pai dhe Ko Chang. Realizimi i videos ës...

Ne Mund të Jemi Heronjtë !

Martin Beck, është një fotograf gjysëm Afrikano-Jugor dhe gjysëm skocez, i cili ka bazuar studion e tij në Dubai. Artisti së fundmi ka realizuar një seri të portreteve me titull "Ne mund të jemi Heronjtë", në të cilën ai sfidon hapurazi stereotipin e...

Si të Pregatisim një Tortë me Çokollatë

Përbërësit 1 filxhan arra 1/2 filxhan arrë kokosi të thërrmuar (shin në internet) 1 1/2 gota hurma arabie 1/2 filxhan kakao pluhur një majë kripë Mousse 1 kuti qumësht panda 1 1/2 kuti kos me yndyrë 1/2 filxhan kakao pluhur pa sheqer 1-2 ...