Përbërësit
1 lugë gjelle gjalpë
100 gr çokollatë e errët
1 vezë
1 lugë çaji ekstrakt vanilje
2 lugë çaji sheqer kokosi (ose sheqer pluhur)
1 lugë çaji miell gruri
1/4 lugë çaji kripë
1 çokollatë e errët katrore
1 lugë çaji gjalpë bajame

Udhëzime
Ngroh paraprakisht furrën në 300 gradë C. Spërkatni me vaj tavën e pjekjes. Ndërkohë në një enë mikrovale, shkrini së bashku gjalp dhe çokollatë për 15-30 sekonda. Shtoni vezë, vanilje, sheqer kokosi dhe përzieni mirë. Në vazhdimësi shtoni miell gruri dhe kripë. Vendosini në një enë qelqi & përzieni derisa përbërësit të jenë kombinuar. Më pas shtoni çokollatë të errët, gjalpë bajamesh dhe trazoni sërisht. Vendoseni masën në furrë dhe piqeni për 7-10 minuta. *Kini parasysh: piqeni për 7 minuta nëse e dëshironi të dalë më e butë & 10 minuta nëse e doni më krokante. Shërbehet me krem ose akullore.

Të gjitha imazhet kortezi e, Half Backed