Video

Videot me zbavitese dhe artistike lidhur me reklama , animime dhe sport

Diku Nëpër Vietnam

Regjisori francez Gabriel Menassier nuk mundi t'i qëndroi larg pasionit të tij edhe pse me pushime në një vend si Vietnami. Kështu ai realizoi një video-dokumentar rreth banorëve, tempujve mistik, anijeve të vogla dhe peisazheve të stolsuar nga uji d...

Kohë e Lirë në Tajlandë

Jiro Bosma është autor i një video-je shumë të bukur të udhëtimit të tij në Tajlandë. "Life of Leisure" tregon një perspektivë të mrekullueshme të këtij udhëtimi dhe qytetet e Bangkok, Kanchanaburi, Chiang Mai, Pai dhe Ko Chang. Realizimi i videos ës...

Life is Beautiful

Jeta është e bukur është emri i kësaj videoje të bukur të animuar në 3D me regji të Ben Brand dhe prodhuar nga studio e animacionit Fube me ndihmën e studios holandeze Filmfund & NTR. Njihuni me Anton, një njeri i vogël, duke kërkuar me vështirës...

Puthja e Parë

Videkrijuesja Tatia Pilieva, ka drejuar këtë video nën efektin bardhë e zi, për të cilën ajo kërkoi nga disa njerëz të huaj, t'i jepnin një puthje njëri tjetrit. Një moment intim, ku dëshira dhe ngathtësia janë të ndërthurura, por ku secili përfshihe...

Tatuazhe në ‘slow-motion’

Artisti i tatuazheve Guet, është filmuar në slowmotion në punën e tij të preferuar. Në studion e tij në Paris, ai shfaqet në video, teksa ngjyros një krah me ngjyrë të zezë për të përfunduar modelimin e krahut sipas dëshirës së kilentit. Videoja kap ...

Denali – Në Kujtim të Qenit tim të Dashur

Denali, titullohet filmi me metrazh të shkurtër që fotografi dhe sportisti ekstrem amerikan Ben Moon ka realizuar në kujtim të qenit të tij. Një video kuptimplotë, me ndjenja të thjeshta dhe delikate në miqësinë mes kafshës dhe njeriut. Dhjetë vjet m...

Manifesti Poetik i Berlinit

Një vizualizimi poetik i manifestit të një qyteti. Berlini është filmuar nga kënde të shumta gjatë natës, në agim, por edhe në mes të ditës. Tema të ndryshme trajtohen në krijimtarin e ColindresFilms si miqësisë, dashurisë, arsye, politika, frikës dh...